výber nábytku

Aj vám sa stáva, že sa pri výbere nábytku rozhodujete na základe ceny? Tak potom sa vám určite stalo aj to, že ak ste si kúpili niečo lacné, nie vždy to stálo za to alebo jeho životnosť bola príliš krátka. To isté platí aj pri výbere nábytku. Dokonca by som povedal, že tu platí s určitosťou tvrdenie : „Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.“ Nábytok je veľmi špecifický výrobok a to hlavne preto, že ho nekupujeme na rok či dva. Očakávame, že nám vydrží niekoľko rokov. Preto je veľmi dôležité jeho správny výber. Okrem samotného materiálu sú dôležité aj ďalšie prvky a to napr. kovanie, úchyty, ale aj samotná montáž.

Ak sa zákazník rozhodne kúpiť lacný, ale menej kvalitný nábytok, z hľadiska krátkodobého riešenia je pre neho výhodný. Z hľadiska dlhodobého dochádza k deformácii a uvoľňovaniu materiálu, kovania, páskovania, z dôvodu menšej hrúbky materiálu, poddimenzovaných kovaní spojových alebo posuvných. U nás vo firme Lignofer používame na výrobu nábytku len 18 mm laminované drevotriesky s vynikajúcou hustotou a oteruvzdornosťou povrchu. Ďalej používame kvalitné doplnky a kovanie. Keďže kvalitná montáž takéhoto nábytku je u nás prvoradá, nedochádza k uvoľňovaniu spojov a kovania sú skúšané na 300 000 cyklov.

U našich nábytkov je bežné, že u zákazníka slúžia až dve desiatky rokov. A to sa dnes už len tak nevidí. Predstavte si koľkokrát by ste za tie roky museli vymeniť lacný nábytok. V konečnom dôsledku by ste vlastne prerobili. Preto sa oplatí na začiatku viac investovať a táto investícia sa vám určite vráti.