história

Spoločnosť Lignofer s.r.o. bola založená v roku 1992. Za dobu svojej existencie sa na trhu presadila v oblasti kovoobrábania a drevovýroby. V divízií kovoobrábania sa zaoberáme výrobou a opracovaním náhradných dielov na železničné vozne. V divízií drevovýroby sa presadzujeme zariadením interiérov bytov, domov, kancelárií, penziónov a hotelov. Spoločnosť je od roku 2000 certifikovaná a vlastní certifikát kvality ISO 9001:2008.

Činnosť firmy započala na prevádzke Technických služieb v Trnave s prenajatými strojmi a priestorom. Po 10 rokoch prevádzky sme zakúpili vlastné priestory na Peztvalovej ulici. Po ročnej rekonštrukcií a dostavbe murovanej časti k plechovej hale sme sa nasťahovali do nového a priestorovo uceleného objektu.

V roku 2004 sme sa rozhodli investovať do výroby nábytku a zakúpili sme CNC frézu Biesse, olepovačku hrán Holzher a formátovacie píly Martin

Postupným zvyšovaním kvalitatívnej úrovne sme sa dostali medzi popredie v nábytkárstve v regióne a tým sme si zaradili do portfólia mnohé významné firmy ako dodávateľ nábytku. 

Náš príbeh

Láska k drevu, to jej vďačíme za vznik našej firmy Lignofer.

Drevo ma fascinovalo už v mojom detstve, kedy som začal z dreva vyrezávať pištoľky a lodičky. Ako roky plynuli a ja som sa ocitol na vojne, moja vášeň k drevu stále pretrvávala, a tak som s výrobou z dreva neprestal. Zmenili sa len výrobky. Z drevených pištoliek a lodičiek, som prešiel na výrobu drevených rúčok na nože a pre svoju priateľku som v tých časoch vyrábal drevené brošne. Po vojne som vedel, že práci s drevom sa vzdať nechcem. Nie je nič lepšie, keď sa vaša záľuba stane vašou prácou a to, čo robíte, robíte s láskou.

Moje kroky viedli na poľnohospodársku vysokú školu. Po skončení školy sa zo mňa stal poľnoinžinier. Zamestnal som sa v poľnohospodárstve a popri zamestnaní som si svojpomocne vyrobil točovky na drevo a s kamarátmi – nástrojármi sme povybrusovali tvarové nože a začala sa výroba točených lámp a stojanov na kvety.

Moje myšlienky sa už dlhšie pohrávali s tým, ako zo záľuby spraviť plnohodnotné zamestnanie. A tak som sa rozhodol založiť firmu Lignofer. Nakúpil som stroje potrebné na výrobu, aby sme naše výrobky vedeli vyrábať so 100%tnou presnosťou, na ktorej si zakladám rovnako, ako aj na kvalite každého výrobku. V každom vyrobenom produkte je kus mojej lásky k drevu.

Prelomový bol rok 1992, to bol ten šťastný rok, kedy naša firma vznikla. Náplňou firmy bola výroba z dreva, ale hlavne zákazková výroba nábytku na mieru, ktorá pretrváva dodnes.

Kvalita každého kusu nábytku je pre mňa veľmi dôležitá, a preto dbám na to, aby bol každý kus vyrobený s čo najväčšou presnosťou a z kvalitného materiálu, ktorý predlžuje životnosť našich výrobkov.

Pomaly som do firmy vtiahol aj mojich dvoch synov, ktorí za mnou vždy do firmy radi chodievali. Keďže sa dostávam do dôchodkového veku, teším sa na to, kedy budem môcť firmu prenechať mojím synom, ktorí v sebe našli lásku k drevu rovnako ako aj ja.

Ing. Ľudovit Ďuriš
konateľ